Close

Medipol Başakşehir FK Futbol İçin Geri Dönüştürüyor

Sporosfer.com’un da destekçileri arasında yer aldığı ‘Futbol İçin #GeriDönüştür’ kampanyası hayata geçiyor..

19 Nisan Çarşamba akşamı oynanacak Medipol Başakşehir – Fenerbahçe maçı öncesinde Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’ndaki futbolseverler hep birlikte, “Futbol için #GeriDönüştür!” diyecek.

Kampanya Videosunu İzlemek İçin: https://www.youtube.com/shorts/JVrZORf1XNI

Medipol Başakşehir’in Hazırladığı Geri Dönüşüm Raporu’nu Okumak İçin Aşağıdaki Buton’a TIKLAYINIZ..

Sürdürülebilirlik konusunda yıllardır toplumu bilinçlendiren kampanyalar yürüten Başakşehir FK, küresel amaçlar ile uyum içerisinde sağlık, eğitim ve çevre başlıklarında önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu alanda yaptığı çalışmalar ile beğeni toplayan Başakşehir FK, özellikle son 3 yıldır çevre konusunda vermek istediği mesajları alternatif formalarında taşıyarak küresel iklim değişimi konusunda farkındalığın artması için büyük çaba harcıyor.

Türkiye’de LEED Gold sertifikalı çevre dostu stadyuma sahip olan Medipol Başakşehir, sürdürülebilirlik alanında yapmış olduğu yeniliklere bir yenisini daha ekledi. Medipol Başakşehir, Profesyonel Futbol Yönetimi Sertifika Programı mezunlarının gönüllü iş birliği ve emekleri ile futbol taraftarlarını maç günleri stadyumlarda ve maç günleri dışında tüketilen plastik ve plastik içerikli materyaller ile bunların sorumlu tüketimi konusunda bilgilendirmek amacı ile “Futbol İçin #GeriDönüştür” rehberini hazırladı. 

19 Nisan Çarşamba akşamı Medipol Başakşehir – Fenerbahçe karşılaşması için deplasman tribünü dahil olmak üzere stadyuma gelen tüm taraftarlar, stadyum girişlerinde kendilerine verilecek doğa dostu Mythos Oyuncu Kartları’nın arkasındaki QR kodunu akıllı telefonlarında taratarak kendileri için hazırlanmış rehberi indirebilecek. Rehberi görüntüleyen futbol severler, misafir takım tribünü dahil olmak üzere toplam 32 geri dönüşüm noktasını da görerek plastik atıklarını daha kolay bir şekilde geri dönüştürebilecek. Stadyum genelinde ise kulübe yanları, soyunma odaları ve basın alanlarının da dahil olduğu toplamda 40 adet geri dönüşüm noktası oluşturulacak. Futbolseverler ayrıca, rehberin içinde yer alan linke giderek çarkı çevirdiklerinde sürpriz hediyelerden birinin sahibi olabilecek.

İstanbul Başakşehir FK’nin futbolseverleri geri dönüşüm ve önemi konusunda bilgilendirmek için hazırladığı rehberde futbol ve sürdürülebilirlik ilişkisinden döngüsel ekonomiye, futbolda plastik kullanımından neden geri dönüştürmemiz gerektiğine, Başakşehir FT Stadyumu’nun çevre dostu özelliklerine kadar birçok eğitici bilgi yer alırken aynı zamanda bir de stadyumun geri dönüşüm haritası yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Comments
scroll to top